Usługi pogrzebowe

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Oferujemy szybką reakcję, jak najszybszy dojazd oraz godne warunki przechowywania ciała w nowoczesnych chłodniach. Nasz specjalnie przeszkolony zespół gwarantuje profesjonalne i humanitarne postępowanie  w stosunku do osoby zmarłej. Trzymamy się wypracowanego przez lata modelu działania zgodnego z wymogami ustawy i rozporządzeń dotyczących sposobu postępowania ze zmarłymi.

Wszystkie nasze samochody są przystosowane do transportu zmarłych. Nasze chłodnie są poddawane systematycznym kontrolom wewnętrznym oraz zewnętrznym. Każdy z pracowników na każdym etapie posiada odpowiednie kompetencje umożliwiające udzielenie kompleksowych informacji i wsparcia dla rodziny zmarłego.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA POGRZEBÓW

Naszej działalności od początku przyświeca motto „Godność i Tradycja”.

Na życzenie klienta organizujemy kompletny zakres usług pogrzebowych, w tym także załatwienie wszystkich formalności – w razie potrzeby również za granicą. Nasz Zakład Pogrzebowy uwzględnia polskie tradycje związane z obrzędem pochówku. Nasza oferta stale się rozwija – uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych wystawach i targach funeralnych, wdrażamy również aktualne światowe wzory oraz najnowocześniejsze rozwiązania branżowe.

Istniej także możliwość, by najbliżsi zmarłego upoważnili nas do reprezentowania ich w instytucjach państwowych, kościelnych oraz innych firmach związanych z pogrzebem. Na życzenie klienta dostępna jest bezgotówkowa i uproszczona procedura pozyskania środków z ZUS, KRUS, MSWiA i WBE itp.

Oraz usługi dodatkowe:

 • pośrednictwo w zamieszczaniu nekrologów i kondolencji w prasie,
 • przygotowanie klepsydr oraz rozplakatowanie ich w ustalonych miejscach,
 • zapewnienie oprawy muzycznej ceremonii pogrzebowych (odtwarzane z nośników lub w wykonaniu muzyków),
 • zapewnienie fotografa i kamery video.

Ponadto możemy zaproponować namioty żałobne, przenośne wystroje kaplic i nagłośnienie do zastosowania w różnych miejscach pożegnań. Oferujemy także możliwość zamówienia wieńców, wiązanek i bukietów pogrzebowych. Jesteśmy otwarci na inne niż wymienione życzenia zleceniodawców.

Wszystko odbywa się zgodnie z regułą – „życzenie rodziny zmarłego wyznacza granice możliwości przedsiębiorstwa”.

KREMACJA

uslugiPogrzebowe2

Oferujemy Państwu usługę kremacji. Alternatywą do klasycznego pochówku jest spopielenie ciała osoby zmarłej – pogrzeb w takim przypadku może odbyć się w sposób tradycyjny. Kremację zwłok można przeprowadzić w dwóch wersjach: z obecnością rodziny lub bez niej. Obrządek pogrzebowy w niczym nie różni się od tego stosowanego przy tradycyjnym chowaniu zmarłego w trumnie. Uroczystości, związane z pochówkiem ciała skremowanego, mogą odbywać się w kaplicy pożegnań, w kościele i na cmentarzu.

Śledząc nowe kierunki form pochówku, wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Dlatego umożliwiamy przeprowadzanie kremacji ciała osoby zmarłej. Załatwiamy wszelkie formalności z tym związane.
Przed kremacją możemy zorganizować pożegnanie zmarłej osoby w naszym domu pogrzebowym.
W szerokiej ofercie naszej firmy znajdują się trumny do kremacji oraz pełna gama urn.

Nasz dom pogrzebowy zapewnia pełną solidność oraz wymaganą  dyscyplinę w czasie wykonywania identyfikacji oraz całego procesu kremacji.

CEREMONIE POGRZEBOWE

Zgodnie z polską tradycją pogrzeb organizowany jest według ceremoniału, który obejmuje wiele czynności związanych z przygotowaniem ciała, pożegnaniem i pochowaniem osoby zmarłej na cmentarzu.  Naszej firmie mogą Państwo zlecić:

 • przechowywanie ciała do czasu pogrzebu w chłodni, mycie i ubieranie zmarłych,
 • tanatokosmetykę,
 • przygotowanie niestandardowych wymiarów trumny pod wymiar osoby zmarłej,
 • pożegnanie w Domu Pogrzebowym, kremację,
 • wybór trumny, urny oraz utensyliów pogrzebowych,
 • kompleksową oprawę pogrzebu,
 • wybór kwatery na cmentarzu,
 • konsolację.

W zależności od życzenia rodziny zmarłego wybierana jest stosowna ceremonia i oprawa. Większość obsługiwanych przez nas pogrzebów stanowią ceremonie religijne, katolickie z mszą pogrzebową i konduktem odprowadzającym zmarłą osobę na cmentarz parafialny. Podejmujemy się również przeprowadzenia pogrzebów państwowych, wymagających uroczystej asysty wojskowej,  świeckich oraz odbywających się zgodnie z regułami innych religii.

uslugiPogrzebowe3

TRANSPORT ZMARŁYCH W KRAJU I ZAGRANICĄ

Nasza firma posiada samochody, które są przeznaczone do transportu osób zmarłych. Zapewniamy transport na terenie całego kraju. Jeżeli osoba zmarła znajduje się  poza granicami kraju lub wymaga wywozu poza Polskę organizujemy transport tak lądowy jak i powietrzny, zapewniając przy tym kompletą obsługę formalnoprawną.

USŁUGI PROSEKTORYJNE

uslugiPogrzebowe4

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak delikatnej sferze działa nasza firma. Dlatego też, by zapewnić bliskim poczucie spokoju, wyznajemy zasadę pełnej jawności przy świadczeniu usług związanych z czynnościami wykonywanymi przy zmarłych. W każdym momencie członkowie rodziny mają możliwość sprawdzenia, co dzieje się z ciałem bliskiej osoby. Do chwili pochówku znajduje się ono w jednej z chłodni należących do naszej firmy. Wszystkie osoby tam zatrudnione to profesjonaliści, posiadający odpowiednie certyfikaty. Nasi pracownicy zawsze okazują ciału zmarłego należny szacunek.

Prosektorium ma stały nadzór powiatowej stacji sanepidu i innych instytucji nadzorujących.

Prosektorium wyposażone jest we wszelkie specjalistyczne narzędzia i urządzenia wymagane do prowadzenia działalności.

Posiada komory chłodząco-zamrażające, które pozwalają przechować zwłoki przez długi okres. Dzięki specjalistycznie wyposażonemu laboratorium, nasza firma może także świadczyć usługi na zlecenie organów ścigania, towarzystw ubezpieczeniowych, szpitali, ZOZ-ów oraz osób indywidualnych. Zakres naszych usług to:

 • przechowanie ciała
 • sekcje
 • balsamowanie
 • kosmetyka pośmiertna
 • przygotowanie do pogrzebu