Pogrzeb śp. Jerzego Janeczka

pogrzeb Jerzego JaneczkaDnia 20 lipca 2021 roku odbył się pogrzeb aktora teatralnego i filmowego Jerzego Janeczka.

Aktor urodził się 22 marca 1944 w miejscowości Itzehoe w Niemczech. Studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi ukończył w 1968 roku, ale jeszcze w ich trakcie zagrał rolę Witii Pawlaka w komedii „Sami swoi”. Choć występował na deskach wielu teatrów i w wielu filmach, jednak ta właśnie rola – kontynuowana w kolejnych częściach filmowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego („Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”) – przyniosła mu największą rozpoznawalność i sympatię widzów.

Jerzy Janeczek wyjechał pod koniec lat 80. XX wieku do USA. Do ojczystego kraju powrócił w 2007 roku i kontynuował działalność aktorską.

(źródło: WIKIPEDIA – https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Janeczek)

Zmarł 11 lipca 2021 roku. Uroczystości żałobne odbyły się w dniu 20 lipca 2021 roku. Po nabożeństwie w kościele pw. Trójcy Świętej w Lutkówce (Gmina Mszczonów, powiat Żyrardowski) urna z prochami Zmarłego została złożona w grobie na miejscowym cmentarzu.

Odpowiedzialność za przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii żałobnych Pana Jerzego Janeczka została powierzona Przedsiębiorstwu Pogrzebowemu Koperski. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie rodziny Zmarłego, której również tą drogą wyrażamy szczere wyrazy współczucia.

Źródło: