Pogrzeb śp. Ewy Ampulskiej – aktorki i tancerki

Pogrzeb Ewy Ampulskiej

W dniu 14 października 2022 roku w Warszawie miał miejsce pogrzeb aktorki teatralnej, filmowej oraz tancerki Ewy Ampulskiej.

Ewa Ampulska przyszła na świat 25 marca 1979 roku w Pruszkowie. Była absolwentką Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Występowała na deskach Teatru Academia, ale można ją było także oglądać w telewizji – między innymi w takich serialach, jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Ojciec Mateusz”, „Barwy szczęścia”, „Przyjaciółki”, „Kryminalni”, gdzie grała role głównie epizodyczne, ale charakterystyczne.

Pasją Ewy Ampulskiej był także taniec współczesny i akrobatyka sportowa – występowała ona w teledyskach m.in. Eweliny Flinty oraz Ifi Ude.

Aktorka zmarła 22 września 2022 roku, w wieku 43 lat. Jej uroczystości pogrzebowe odbyły się 14 września 2022 roku na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, poprzedzone Mszą Świętą w kościele pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii żałobnych Ewy Ampulskiej zostało powierzone Przedsiębiorstwu Pogrzebowemu Koperski.

Rodzinie oraz Przyjaciołom Zmarłej składamy wyrazy współczucia.

Przejdź do nekrologu