Pogrzeb śp. Karola Nowakowskiego – Rapera Pjusa

Karol Nowakowski Nekrolog

Dnia 24 stycznia 2022 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe Karola „Pjusa” Nowakowskiego – rapera, związanego od 2001 roku z formacją 2cztery7, z którą wydał albumy takie, jak „Fink – dla smaku” czy też „Spaleni innym słońcem”. Występował także solowo, a najbardziej znane z jego wydawnictw to „Life After Deaf” z utworem „Głośniej od bomb”, dedykowanego Plutonowi Głuchoniemych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Album ten powstał po kilku latach walki z bardzo rzadką chorobą – neurofibromatozą typu 2 – która pozbawiła go całkowicie słuchu. Słuch ten udało się jednak przywrócić dzięki wszczepieniu implantów pniowych. Choć choroba postępowała – dzięki współpracy z wieloma innymi muzykami powstał album „Słowotwóry”, zawierający utwory stworzone przez Pjusa.

Walkę o zdrowie, którą z determinacją toczył raper Pjus, została zakończona niespodziewaną śmiercią w wyniku zatrzymania akcji serca w trakcie kolejnej operacji. Muzyk odszedł dnia 12 stycznia 2022 roku w wieku 39 lat.

(źródło: WIKIPEDIA – https://pl.wikipedia.org/wiki/Pjus)

Msza święta żałobna była sprawowana 24 stycznia 2022 roku w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Po Mszy Świętej ciało Karola Nowakowskiego zostało złożone do grobu na tymże cmentarzu.

Firma Koperski miała zaszczyt przygotowania uroczystości pogrzebowych śp. Karola „Pjusa” Nowakowskiego. Dziękujemy za zaufanie, a pogrążonej w smutku rodzinie oraz przyjaciołom – nie tylko ze środowiska muzycznego – składamy najserdeczniejsze kondolencje.

źródło:
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-raper-pjus-nie-zyje-data-pogrzebu-muzyk-spocznie-na-powazkach-wojskowych-5563706