Powiększenie floty specjalistycznych samochodów o kolejne pojazdy

Szanowni Państwo, ten rok obfituje w rocznice związane z działalnością firmy. W poprzednim artykule opowiadamy pokrótce historię oddziału w Żyrardowie, który świętuję swoją 30 rocznicę – o tyle ważną, że będącą przyczynkiem do rozpoczęcia rozbudowy, przebudowy i modernizacji istniejącego budynku prosektorium, w nowoczesny i inteligentny budynek. Tym razem chcemy przybliżyć Państwu kolejne ważne wydarzenie, które zapoczątkowało ważny okres w dziejach firmy. To już od dekady nasza firma współpracuje z najbardziej uznanym na świecie producentem samochodów pogrzebowych. Firma Pilato to również jak w przypadku firmy Koperski firma rodzinna. Założona w latach 60 ubiegłego wieku, prowadzona rodzinnie, której następcy zajmują się rozwojem do dziś. Firma Pilato przez wiele lat podejmowała zlecenia i współprace z ogromną gamą marek – w ich historii można odnotować przebudowy na potrzeby pogrzebowe samochodów marki volvo czy fiat. Jednak najbardziej znane są specjalistyczne pojazdy przygotowywane na bazie samochodów Mercedesa i Jaguara, których marek od wielu lat są certyfikowanym partnerem. Ta włoska firma znajdująca się w małym miasteczku w prowincji Treviso dostarcza rozwiązania na całym świecie, między innymi w Polsce i będąc właścicielami wielu patentów na innowacyjne rozwiązania w obszarze zabudowy czy wind wspomagających pracę karawanów. Tym z większa dumą mamy możliwość pracy z tak profesjonalnym partnerem.

Od dziesięciu lat wzbogacamy swoją flotę specjalistycznych samochodów właśnie dzięki włoskim rozwiązaniom. W sierpniu tego roku nasza flota powiększyła się do imponującej liczby sześciu profesjonalnych karawanów – trzech marki Mercedes oraz trzech marki Jaguar. Dodatkowo do floty dołączył kolejny samochód specjalistyczny, budowany pod specjalne potrzeby odbioru zmarłych z miejsca zgonu. Nowe samochody umożliwiają najwyższą wydajność firmy, która sprawia, że w jednym czasie możemy organizować do sześciu ceremonii – włączając w to obsługę, karawan oraz samochody techniczne marki Mercedes. Obecna flota znacząco podnosi komfort związany z organizowanymi przez firmę uroczystościami. Samochody w ofercie odznaczają się nie tylko wysoką użytecznością, ale również dbałością o każdy, najmniejszy szczegół estetyczny – bogato tapicerowana i ozdabiana przeszklona przestrzeń przystosowana do przewozu trumny lub urny to przykład włoskiej perfekcji i poczucia estetyki. Nowe samochody, jak i te, które we flocie pojawiły się na przestrzeni kilku ostatnich lat są przystosowane nie tylko do przewożenia trumien czy urn, ale również posiadają przestrzeń umożliwiającą przewóz osób np. rodziny czy prowadzącego ceremonię księdza w komfortowych warunkach, a także transportu kwiatów w sposób bezpieczny, estetyczny i efektowny dla zgromadzonych żałobników.

Każdy krok, którym staramy się wyznaczać standardy w branży pogrzebowej jest dla nas ogromnym przeżyciem, którym chcielibyśmy dzielić się z Państwem, dlatego poniżej załączamy kilka materiałów z wizyty w firmie Pilato – ich wyjątkowym parku dokumentującym historię firmy, jak i z samego procesu odbioru i transportu nowych samochodów.

Zdjęcia chwilę przed odbiorem we Włoszech:

Załadunek we Włoszech:

Rozładunek w Polsce, w oddziale w Żyrardowie:

Dzięki uprzejmości Pana Jacka Szyzdka samochody po przyjeździe do Polski na pogrzebie: