Innowacje w branży pogrzebowej – wirtualne nekrologi i zamawianie kwiatów online

Staramy się na bieżąco informować Państwa o innowacjach wprowadzanych w obrębie firmy. Nie jest tajemnicą, że w wielu przypadkach sytuacja epidemiczna przyspieszyła rozwój nowych technologii w firmach. Choć przygotowania do nowych rozwiązań w naszym przedsiębiorstwie trwały przez kilka poprzedzających epidemię miesięcy to właśnie teraz udało nam się doprowadzić do końca rozwiązania, które są innowacją nie tylko w obrębie naszej firmy, ale także kraju i całej branży.

Od kilku tygodni mogą Państwo korzystać z usługi wirtualnego nekrologu, która jest domyślną, darmowa w obrębie pogrzebów realizowanych przez naszą firmę, usługą. U podstaw decyzji o rozpoczęciu prac nad takim rozwiązaniem była przede wszystkim chęć usprawnienia kolportażu informacji o śmieci bliskiego przez naszych klientów. Było to niezwykle ważne w okresie ograniczeń dotyczących uczestników pogrzebu i przemieszczania się. Dzięki nowemu rozwiązaniu na stronie możecie Państwo pobrać SMS z gotową treścią, by rozesłać ją wśród swoich kontaktów. Osoba otrzymująca wiadomość dostanie jednocześnie wszystkie szczegóły spotkania, ale także link do wirtualnego nekrologu, który podobnie jak poprzednio będzie mogła rozsyłać za pomocą specjalnego QR kodu. Zbieranie informacji i prezentowanie jej na naszej stronie pełni również funkcję lokalnego informatora. Przez lata przyglądaliśmy się zjawisku przeglądu nekrologów wywieszanych czy to przy kościołach, cmentarzach czy pod budynkami naszych biur. Wiemy, jak ważnym elementem informacyjnym dla lokalnych społeczności stały się wywieszane przez dziesięciolecia tradycyjne nekrologi. Tym samym nie wyobrażaliśmy sobie, by za naszą sprawą nie powstał ich odpowiednik w erze cyfryzacji.

Proces wprowadzania wirtualnych nekrologów naturalnie podzielił się na dwie części. Druga część ma za zadanie usprawnić proces zamawiania kwiatów na pogrzeby organizowane przez firmę. Miło nam poinformować, że początku bieżącego miesiąca do każdego pogrzebu (ujętego w nekrologu) i poza pogrzebem (z odbiorem własnym w oddziale firmy) można zamówić kwiaty w stu procentach online. Również z pomocą płatności takich jak BLIK czy bezpośredni przelew z banku klienta. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość zlecenia, by kwiaty pojawiły się na grobie zmarłego bądź w kościele. Odciąża to żałobników od obowiązku odbioru kwiatów przed ceremonią. Cały proces został w stu procentach zautomatyzowany, co pomaga również w kwestiach rozliczeniowych i formalnych.

Zapraszamy Państwa do korzystania z zakładki nekrologów oraz kwiatów i przypominamy, że kwiaty można zamawiać przez stronę nie tylko do pogrzebu, ale również z każdej innej okazji. W takim wypadku usługa jest realizowana z odbiorem własnym w jednym z naszych biur w Warszawie, Grodzisku, Żyrardowie czy Mszczonowie.